Birma je zakrament, ki dopolni krst in v katerem smo obdarovani z darom Svetega Duha. Kdor se svobodno odloči za življenje Božjega otroka in pod znamenjem polaganja rok ter maziljenja s krizmo prosi za Božjega Duha, prejme moč, da v besedi in dejanju pričuje za Božjo oblast in ljubezen. Zdaj je polnopraven, odgovoren član katoliške Cerkve. (YouCat 203)

Slovesnost svete birme imamo v naši župniji vsako drugo leto (na soda leta) v aprilu ali maju. Potrditev v veri prejmejo veroučenci 8. in 9. razreda, na ta dogodek pa se pripravljajo dve leti. Priprava vključuje reden obisk nedeljskega bogoslužja, veroučnih ur in dodatnih dejavnosti (birmanskih sobot, dveh duhovnih vikendov, srečanj birmanskih skupin …).