Prvi avgustovski teden je skupina mladih iz naše župnije skupaj z župnikom Juretom in bogoslovcem Tadejem preživela na 28. Mladifestu, ki vsako leto poteka v Medžugorju. Letošnje geslo je bilo: “Naj vaša ljubezen raste.”

V vsakem dnevu so se prepletali pričevanja in nagovori, molitev ter večerne maše s somaševanjem preko 500 duhovnikov in več 10.000 verniki. Srečanje se je začelo s predstavitvijo vseh držav, iz katerih so prišli udeleženci. Veliko je bilo priložnosti za sveto spoved. Program se je vsak večer zaključil malo drugače – z adoracijo, molitvijo ob svečkah, procesijo z Marijinim kipom ali s predstavo skupnosti Cenacolo. Ob zelo bogatem programu in prijateljskih vezeh, ki so se na novo spletale ali utrjevale, je bilo lažje prenašati izjemno visoke temperature.

Pričevanjem, katehezam in nagovorom z Mladifesta lahko prisluhnete tukaj.