8. oktobra smo praznovali 60. obletnico posvetitve župnijske cerkve, katere gradnja se je začela v letu 1940. Najbolj slovesno je bilo pri dopoldanski sv. maši. V lepo okrašeni cerkvi so pred oltarjem na slavnostnih sedežih sedeli farani, ki so aktivno sodelovali že od samega začetka gradnje. To so bili: Bizant Francka – Malnškova, Leben Franc – Slugov, Žirovnik Ivan – Knezov in Jeraj Marija. Mašo je daroval domači župnik v spremstvu diakona in številnih ministrantov. V mašnem nagovoru sta bili največkrat slišani besedi hvaležnost in veselje – tako Bogu kot našim prednikom, ki so nam zgradili tako lepo svetišče. Spomnil nas je tudi na dogodke in zakramente, ki jih v tem svetišču prejemamo, ker smo samo tako lahko živi gradniki krščanskega občestva. Mašo so s svojim sodelovanjem obogatili člani ŽPS, simbolične mašne darove pa so pred oltar položili člani gospodarskega odbora. Za še bolj slavnostno vzdušje so poskrbeli pevci mešanega pevskega zbora ob orgelski in instrumentalni spremljavi. Ob koncu maše je s kora mogočno zadonela zahvalna pesem. Sledilo je še darovanje za obnovo cerkvene fasade in druženje ob prigrizku pred cerkvijo.

B. O.